top of page

LNG LIN LOX LAR LCO2 DEPOLAMA TANKLAR

    LNG LIN LOX LAR LCO2 kriyojenik depolama tankı çift katmanlı silindirik yapıdan yapılmıştır, iç silindir ve boruları paslanmaz çelik S30408'den yapılmıştır, dış kasa alaşımlı çelik S355J2+N'den yapılmıştır, ara katman genişletilmiş perlit ile doldurulmuştur (ayrıca İnci kumu olarak bilinir) ve özel işlem görmüş adsorban aynı anda ayarlanır. Yüksek vakuma (0,5 ila 6 Pa) pompalanır ve 3 M3 - 70 M3 kapasiteye sahiptir.

    Çalışma basıncı yüksektir (dört atölyedeki iki depolama tankının çalışma basıncı 2.0 Mpa'dır) ve tankın dışında, tanktaki basınç artışını şarj etmeyi kolaylaştıran ve doğrudan gönderebilen bir gazlaştırıcı vardır.

    Basınçlı gaz uygulamaya göre sabit tip ve taşıma tipine ayrılabilir. Sabit tip esas olarak kriyojenik sıvının depolanması için kullanılır. Kriyojenik sıvının üretim yerine, kullanım noktasına veya tedarik istasyonuna kurulur. Taşıma türü, düşük sıcaklıktaki sıvıyı üretim yerinden veya tedarik istasyonundan taşır. Genellikle kara taşımacılığı, su taşımacılığı vb. şeklinde kullanım noktalarına tanker, treyler ve tanker denir. İki tür kurulum vardır: dikey (L) ve yatay (W).

Standart depolama tankları: 3 m3 - 70 m3
Gaz cinsleri: LNG LIN LOX LAR Lco2 
Basınç Aralığı: 5-37 bar 
Dizayn Sıcaklığı: İç Tank -196/+50 - Dış Ceket -40/+50 (Santigrat)
İzolasyon: Vakum & Perlit
Dizayn kodu: PED/CE - ASME - GOST TR-CU

bottom of page